آموزش های ریزه میزه

آیا دامنه در سئو تاثیری دارد؟

آیا دامنه در سئو تاثیری دارد؟

گوگل هنوز به طور قطعی و کامل اعلام نکرده که دامنه نقشی در سئو دارد یا خیر، اما با توجه به وب سایت های تست شده به نظر میرسد تاثیر نه چندان زیاد، اما خوبی داد.

تاریخ انقضا دامنه

یکی از مباحثی که همواره مطرح است و هنوز اثبات آم برایمان ثابت نشده، اما نتیجه آن را بر روی اکثر وب سایت ها مشاهده کردیم، طول عمر دامنه و تاریخ انقضای دامنه است.
برای مثال شما زمانی که در حال خرید دامنه هستید (دامنه بین المللی و ملی فرقی ندارد) دامین را برای مدت 1 سال خریداری میکنید و پس از 1 سال مجددا باید دامنه را تمدید کنید، اما نکته حائز اهمیت اینجاست، اگر شما دامنه را برای 5 یا 10 سال خریداری کنید، این برای گوگل یک امتیاز مثبت طلقی میشود و گمان میکند که شما یک برنامه بلند مدت برای وبسایتتان دارید.
همچنین این موضوع باعث اعتماد بیشتر گوگل به شما و افزایش رتبه شما در این موتور جستجوگر میشود.

گذشته دامنه

گذشته دامنه هم مانند آینده آن از ارزش زیادی برخوردار است، برای مثال شما اگر بخواهید یک دامنه برای سایت دانلود در ایران خریداری کنید، ممکن است با صفحه وحشتناک فیلترینگ روبرو شوید و این به این معناست که کسی قبلا این دامنه را خریداری کرده و استفاده کرده و سپس دور انداخته.
برای گوگل هم همین مسئله مهم است، دوست دارد بداند که  چه کسی قبلا دامنه را خریداری کرده و با آن دامنه چه کارهایی انجام داده.

استفاده از کلمه کلیدی در دامنه

زمانی که شما وب سایتی را راه اندازی میکنید و پا به عرضه کسب و کار آنلاین میگذارید، وب سایت شما برای گوگل تبدیل میشود به یک علامت سوال بزرگ و عملا گوگل نمیداند که وبسایت شما در چه زمینه ای فعالیت میکند.
یکی از راه هایی که میتوانید سریع تر به گوگل بفهمانید که کار شما چیست، انتخاب نام دامنه بر اساس موضوع فعالیت وب سایت است، برای مثال وب سایت مرکز آموزش سئو از دامنه SeoHQ.ir استفاده میکند، و گوگل زمانی که وارد وب سایت ما میشود دقیقا میداند که این وب سایت مربوط به موضوع سئو است.

کلمه کلیدیتان را در اول دامنه بیاورید

تنها استفاده از کلمه کلیدی در نام وبسایت کافی نیست، بهتر است آدرس وبسایتتان با کلمه کلیدی شروع شود و از نظر گوگل این یک امتیاز مثبت است.

وضعیت دامنه را از گوگل مخفی نکنید!

یکی از اشتباهات رایجی که اکثر وب مستران، برای حفظ امنیت انجام میدهند، مخفی کردن وضعیت دامنه یا همان Whois دامنه از گوگل است.
اگر وضعیت دامنه شما مخفی باشد، گوگل نمیداند با چه کسی سر و کار دارد و یا حتی اصلا چه کسی پشتیبان سایت و یا مالک است، پس بهتر است Whois دامین را همیشه در وضعیت عمومی یا Public قرار دهید.

از دامنه ملی استفاده کنید

اگر میخواهید در ایران و در بین وب سایت های فارسی جایگاهی داشته باشید و گوگل برایتان ارزش بیشتری قائل شود، بهتر است از دامنه های ملی مانند .ir استفاده کنید.
زمانی که کاربر موضوعی را در گوگل جستجو میکند، گوگل سعی میکند برای کاربر اول وب سایت هایی را نشان دهد که از یک کشور و همزبان و هموطن را به کاربر برای گرفتن بهترین نتیجه نشان دهد.

برچسب ها

پیام مختارنیا

پیام مختارنیا، مشاور استارت آپ، دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی درونگرا.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن