آموزش سئوی وردپرس

Yoast SEO بهتر است یا All in one seo pack؟

Yoast SEO بهتر است یا All in one seo pack؟

فرقی نمیکند که تاحالا از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده کرده باشید یا نه، حتما اسم این دو افزونه برتر، در زمینه سئو وردپرس را شنیده اید.
امروز قصد داریم به بررسی این دو افزونه بپردازیم.
Yoast SEO بهتر است یا All in one seo pack؟
Yoast SEO
همه ما میدانیم که تا قبل از   Yoast SEO تنها افزونه موجود در مخزن وردپرس که سئو سازی وبسایت را به صورت رایگان انجام میداد All in one seo pack بود، و از طرفداران خیلی زیادی هم برخوردار بود.
اما پس از گذشت چندین سال، با ظهور Yoast و ویژگی های فوق العاده اش، بازخورد خیلی خوبی در وردپرسی ها دریافت کرد.
امکانات Yoast SEO
افزونه های وردپرسی بدونِ امکانات هیچی نیستند، و متاسفانه All in one seo pack از امکانات خیلی کمی نسبت به Yoast SEO برخوردار است، Yoast سعی کرده تا بهترین را برای کاربرانش در نظر بگیرید.
ساخت نقشه سایت، ساخت فایل Robot.txt، انتخاب کلمه کلیدی، سئوی محتوا ، Redirect کردن لینک های شکسته، سئوی دسته بندی ها و برچسب ها و … از امکانات بی نظیر این افزونه هستند.
ویژگی ای که Yoast SEO را با All in one SEO pack  متمایز میکند، سئوی محتوا است، فرقی نمیکند نسخه رایگان نصب کنید یا پرمیوم، در هر صورت از سئوی محتوا هم برخوردار خواهید بود.
سئوی محتوای Yoast SEO چیست؟
همانطور که در بالا اشاره کردیم یوست سئو از سئوی محتوا استفاده میکند، اگر از یوست سئو استفاده کنید، زمانی که در حال گذاشتن یک مطلب یا یک مقاله در وب سایت خود هستید، کمی پایین تر از بخش مطلب، میبینید که Yoast یک باکس ایجاد کرده که این باکس از فیلد های مختلف تشکیل شده. یکی از اصلی ترین و مهمترین کارهایی که میتوان با این باکس انجام داد، انتخاب کلمه کلیدی مناسب با مطلب است.
همچنین علاوه بر انتخاب کلمه کلیدی مناسب، میتوانید توضیحات متا مطلب را برای مطلب مشخص کرده و و آنرا شخصی سازی کنید.
یکی دیگر از امکاناتی که در این باکس قرارداده شده است، بخشی است که به شما در سئوی بهتر کمک میکند و اشکالات مطلب را از نظر سئو به شما میگوید، برای مثال اگر تصاویر شما از خصیصه Alt  استفاده نکنند، این افزونه به شما میگوید که تصاویر شما از خصیصه Alt استفاده نمیکند.
امکانات Yoast SEO پرمیوم چیست؟
در نسخه رایگان Yoast SEO  امکانات این افزونه محدود است، اما در نسخه پرمیوم ، دیگر هیچ محدودیتی وجود نخواهد داشت، برای مثال در حالت عادی شما اجازه ندارید بیشتر از یک کلمه کلیدی برای مطالب خود انتخاب کنید، اما در نسخه پرمیوم شما میتوانید بی نهایت کلمه کلیدی انتخاب کنید.
البته این را هم باید اضافه کنم که انتخاب هر کلمه کلیدی مجزا از کلمه کلیدی اصلی، خواهان رعایت کردن نکات سئو درباره آن کلمه است.
برخی از مهم ترین امکانات Yoast SEO Permium :

 • انتخاب بی نهایت کلمه کلیدی.
 • استفاده از Redirect.
 • پیوند های درونی پیشنهادی.
 • استفاده از پشتیبانی ویژه Yoast SEO.
 • تغییر پیشنمایش شبکه های اجتماعی.
 • از بین رفتن تمام تبلیغ ها ( تبلیغ های مربوط به افزونه ).

Yoast SEO بهتر است یا All in one seo pack؟
All In One SEO Pack
خوب، حالا وقتش است کمی درباره قدیمی ترین و با تجربه ترین افزونه در زمینه سئوی وردپرس صحبت کنیم.All in one seo pack اولین بار در سال 2007 عرضه شدو از همان اول، توجه همه سئو کاران و وردپرسی هارا به خود جلب کرد. این اتفاق درست زمانی اتفاق افتاد که وردپرس در حال جذب کاربر بود و هنوز اکثرا از سیستم مدیریت محتوای joomla استفاده میکردند.
این افزونه دارای دو نسخه پرو و معمولی است، All in one seo pack مانند یوست سئو از امکانات فراوانی برخوردار است از اصلی ترین آنها میتوان اشاره کرد به :

 • ساخت نقشه سایت
 • ساخت txt
 • وصل شدن به کنسول گوگل (Google Webmasters tool)
 • استفاده از قابلیت Snippet گوگل
 • معرفی شبکه های اجتماعی
 • جلوگیری از ربات ها و خزنده های Fake

این موارد برخی از امکانات All in one seo pack بود.
آیا All in one seo pack از سئوی محتوا پشتیبانی میکند؟
جواب این سوال، هم آره و هم نه است، سئوی محتوا All in one seo pack مانند یوست سئو نیست و قابلیت انتخاب کلمه کلیدی جداگانه برای هر پست وجود ندارد، اما در تنظیمات میتوان این مشکل را حل کرد.
امکانات All in one seo pack Pro چیست ؟
نسخه پرو این افزونه از امکانات متعددی نسبت به یوست سئو برخوردار است، اما نکته حائز اهمیت اینجاست که برخی از این امکانات را در نسخه رایگان Yoast SEO میتوانیم استفاده کنیم و در افزونه All in one seo pack باید بابت آنها پول پرداخت کنیم. برخی از امکانات نسخه پرو این افزونه عبارت است از :

 • سئوی دسته ها و برچسب ها
 • ساخت txt
 • سئوی محتوا
 • بررسی و کنترل لینک های Nofollow و Noindex
 • قابلیت ویرایش فابل های .htaccsess و txt بدون نیاز به وصل شدن به هاست.

همانطور که در لیست بالا اشاره کردیم، و قبل تر گفته بودیم، برخی از این امکانات مانند سئوی محتوا و سئوی دسته بندی ها و برچسب هارا میتوانیم با Yoast SEO به صورت رایگان انجام دهیم و نیازی به صرف حتی یک ریال هم نیست.
Yoast SEO بهتر است یا All in one seo pack؟
حال با تمام این گفته ها رسیدیم به بخش اصلی ، All in one seo pack یکی از با تجربه ترین افزونه ها در زمینه سئو میباشد، اما با وجود Yoast SEO ، فکر نمیکنم دیگر تجربه مهم باشد.
اگر در مخزن وردپرس افزونه Yoast  و All in one seo pack را باهم از نظر تعداد نصب های فعال مقایسه کنید، متوجه میشوید که حدودا 60% از کاربران وردپرس  از Yoast SEO استفاده میکنند. تعداد نصب های فعال All in one seo pack حدود 3 میلیون و تعداد نصب های فعال Yoast SEO حدودا 5 میلیون میباشد.
پس با این حساب و امکاناتی که در بالا گفتیم، فکر میکنم متوجه شده باشید که Yoast SEO حریف خود را ضربه فنی کرده است. ما خودمان در وبسایت مرکز آموزش سئو از افزونه Yoast SEO استفاده میکنیم و پیشنهاد میکنیم تا شماهم از این افزونه بی نظیر و امکانات خاق العاده آن استفاده کنید.
بنده هردو این افزونه هارا امتحان کردم و به نظر شخصی خودم Yoast SEO خیلی خیلی بهتر از All in one seo pack عمل میکند. نتایج نشان داده، کاربرانی که به سمت All in one seo pack میروند بخاطر راحتی کار این افزونه به سراغش میروند.
Yoast SEO از تنظیمات نسبتا پیچیده ای برخوردار است و این پیچیدگی میتواند با یک جستجو در گوگل حل شود.
 
 
 
 

برچسب ها

پیام مختارنیا

پیام مختارنیا، مشاور استارت آپ، دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی درونگرا.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن