گوگل

دستورات گوگل چیست و چه کاربردی دارد؟

دستورات گوگل چیست و چه کاربردی دارد؟

امروز قصد داریم به بررسی دستورات گوگل و کاربرد آنها در سئو و بهینه سازی وبسایت ها بپردازیم، موتور های جستجوگر ، مانند گوگل از دستورات یا به زبان انگیلیسی “Command” هایی برخوردارند و این دستورات میتواند مورد استفاده هکر ها برای دورک سازی و وبمستران برای پیدا کردن صفحات ایندکس شده در موتور های جستجو قرار گیرد.

Site

اولین دستور، دستورِ Site: میباشد، با کمک این دستور قادر خواهید بود تا تمام صفحات ایندکس شده وبسایتتان را در گوگل مشاهده کنید.
نحوه کار
ابتدا گوگل را باز کنید و در باکس جستجو عبارت site:example.ir را بنویسید. به جای Example.ir آدرس وبسایت خودتان را بگذارید.

Link

دومین و پرکاربردترین دستورِ موتور های جستجو، link: میباشد، با کمک این دستور میتوانید از وضعیت ایندکس شدن یا نشدن یک صفحه مشخص از وبسایتتان را بفهمید.
نحوه کار
وارد وبسایت گوگل شوید و در کادر جستجو، عبارت : link:example.ir/test/test/ را وارد کنید، به جای example.ir/test/test آدرس صفحه ای از وبسایت خودرا قرار دهید.

Daterange

دستورِ Daterange ، همانطور که از اسمش پیداست نتایج جستجو را بر اساس یک بازه زمانی مشخص ترتیب میدهد و میتوانید به ترتیب جدیدترین مطالب یا قدیمی ترین مطالب را به وسیله این دستور پیدا کنید.

Intitle

این دستور یکی بهترین دستورات موجو، هم برای کاربران و هم برای وبمستران است، intitle نتایج جستجو را بر اساس کلمه کلیدی بکاررفته در عنوان وبسایت یا مقاله محدود میکند. برای مثال گاهی اوقات شما میخواهید که یک مقاله را فقط از طریق عنوان پیدا کنید و نمیخواهید که از هیکدام از الگوریتم های گوگل استفاده کنید، به راحتی میتوانید با این دستور این کار را انجام دهید.
نحوه کار
در کادر جستجوی گوگل عبارت intitle:keyword را بنویسید، به جای keyword میتوانید از کلید واژه دلخواه خود استفاده کنید.
 
 

برچسب ها

پیام مختارنیا

پیام مختارنیا، مشاور استارت آپ، دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی درونگرا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن