آموزش های ریزه میزه

راهنمای گام به گام سئوی تصاویر

راهنمای گام به گام سئوی تصاویر
محتوا یکی از مهم ترین شاخصه های یک وبسایت همگام با سئو است و یک محتوای مناسب و استاندارد از نظر گوگل شامل : عکس، فیلم و صدا میشود. یکی از مهم ترین اصول سئوی محتوا، بهینه سازی اجزای آن است.سئوی تصاویر یکی از مهمترین فاکتور های یک محتوای بهینه شده میباشد.
بگذارید چند قانون در رابطه با سئوی تصاویر برای شما بگویم :

  • عکس کپی نباشد!
  • حجم عکس کم باشد به طوری که حتی اگر کاربر با دایل آپ هم وصل بود بتواند باز کند.
  • دارای خصیصه Altباشد.
  • ابعاد مناسب باشد.
  • همه چیز در آن واضح باشد.

قوانین بالا اصول سئوی تصاویر بود و با رعایت نکات بالا میتوانید رتبه خوبی از موتور های جستجو نظیر گوگل دریافت کنید ما قصد داریم تا به بررسی تمامی نکات بالا بپردازیم و به شما آموزش دهیم تا چطور یک محتوای بهینه شده تولید کنید.
گام اول
عکس به هیچ وجه نباید کپی باشد. عده ای فکر میکنند گوگل فقط روی کپی محتوا حساس است و به عکس ها و تصاویر اصلا کاری ندارد و یا حتی اصلا آن هارا نگاه نمیکند، باید به این عده از افراد بگویم که خیر این طور نیست
گوگل تمامی عکس هارا باز میکند و به بررسی آنها میپردازد و اگر عکس کپی باشد یک امتیاز منفی به شما طعلق خواهد گرفت.
پیشنهاد ما به شما این است که به جای کپی عکس الگو برداری کنید و سعی کنید خودتان با نرم افزار هایی نظیر Photoshop یا illustrator بسازید و یا اگر وقت کافی برای ساخت عکس ندارید یک طراح استخدام کنید.
گام دوم
حجم عکس برای گوگل و کاربر بسیار مهم است و یکی از اصلی ترین اصول سئوی تصاویر است، برخی از کاربران به دلایلی مانند موقعیت جغرافیایی از سرعت اینترنت کمی بهره میبرند و سرعت بارگزاری برای آنها به شدت کاهش میابد. پیشنهاد ما به شما کم حجم کردن عکس ها میباشد.
یکی از راه های کم حجم کردن عکس ها در سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده از افزونه های کم حجم کننده تصاویر است، پیشنهاد ما به شما افزونه Smush it  و imagify میباشد هر دو این افزونه ها جزو برترین افزونه ها در زمینه کاهش حجم تصاویر و بهینه سازی آنها میباشند.
Imagify
ابتدا از قسمت افزونه ها ، روی گزینه افزودن کلیک کنید و سپس در کادر جستجو کلمه imagify را جستجو کنید، پس از جستجو در نتایج، افزونه Imagify Image Optimizer را اول نصب و سپس فعال کنید.
پس از فعال سازی افزونه، در قسمت تنظیمات شما با سه حالت بهینه سازی “Normal,Aggressive و Ultra” روبرو خواهید شد و این سه گزینه درصد بهینه سازی را معلوم میکند، پیشنهاد ما به شما گزینه Aggressive میباشد.

سئوی تصاویر
سئوی تصاویر

اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده نمیکنید، پیشنهاد ما به شما برای تصاویر با پسوند PNG وبسایت “Compresspng.com” و برای تصاویر با پسوند Jpg وبسایت “Compressjpeg.com” میباشد.
گام سوم
به طور قطع میتوان گفت که خاصیت Alt یکی از مهم ترین موارد بهینه سازی تصاویر است. بگذارید یک مثال ساده برای شما بزنم، حتما تاحالا برایتان اتفاق افتاده که سرعت اینترنتتان کم باشد و عکس های یک وبسایت را بارگذاری نکند و نوشته ای به جای عکس نمایان شده باشد، این نوشته خاصیت Alt است.
گوگل میگوید هنوز تعداد زیادی از کاربران هستند که سرعت اینترنت نامطلوبی دارند، پس این مهم است که برای کسانی که سرعتشان زیر خط فقر است هم وبسایت بهینه شده باشد.

برچسب ها

پیام مختارنیا

پیام مختارنیا، مشاور استارت آپ، دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی درونگرا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن