آموزش سئوآموزش سئوی وردپرس

صفحات 404 چه مشکلاتی برای ما ایجاد میکند؟

صفحات 404 چه مشکلاتی برای ما ایجاد میکند؟

اول از همه بهتر است برویم سراغ اینکه صفحات 404 چیست و اصلا چرا و چگونه و به چه دلیل به وجود می آید.
متاسفانه در بعضی از سیستم های مدیریت محتوای قدیمی و به روز نشده، زمانی که مطلب و یا محصولی را کاملا از روی وبسایت پاک میکنید، لینک آن مطلب سر جای خودش باقی میماند و لینک همراه با آن پاک نمیشود و باید به صورت دستی از پایگاه داده این کاررا کرد. یا برای مثال زمانی که شما لینک را پاک میکنید، یک کار دیگر میماند و آنهم پاک کردن آن صفحه به طور کامل از گوگل است.

صفحات 404 چه مشکلاتی برای وبسایت ما به وجود می آورد؟


تصور کنید که لینک های 404 شما روی هم برود و روز به روز به آنها افزوده شود و تا چشمی به هم میزنید، متوجه خواهید شد که صدها لینک شکسته شده روی هم انبار شده و کار شمارا سخت میکند.
لینک های شکسته جزو بزرگترین فاکتور های منفی سئو شناخته شده و سعی کنید لینک های شکسته خودرا پاک به طور کامل شناسایی و پاک کنید.

نحوه شناسایی لینک های 404 چیست؟

نحوهی شناسایی لینک های 404 هم میتواند سخت باشد و هم میتواند ساده باشد. اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده میکنید پیشنهاد ما افزونه ی Broken Link Checker میباشد. ما برروی وبسایت مرکز آموزش سئو هم این افزونه را نصب کرده و نتیجه فوق العاده ای به ما داده است.
امکانات این افزونه بی نظیر است، شناسایی زمان بندی شده و اسکن زمان بندی برای شناسایی لینک های شکسته از ویژگی های خارق العاده این افزونه میباشد. یکی دیگر از ویژگی های این افزونه قابلیت ارسال گزارش لینک های شکسته شده به ایمیل شما میباشد و شما میتوانید در کمترین زمان جلوی آسیب های لینک های شکسته شده و یا 404 را به راحتی بگیرید.
اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده نمیکنید، مسئله ای نیست و میتوانید از وبسایت هایی نظیرِ ” deadlinkchecker” و یا “validator” استفاده کنید.
نحوه کار با این وبسایت ها هم بسیار ساده است و فقط کافیست آدرس وبسایتتان را وارد کرده و سپس برروی گزینه Check کلیک کنید.

چگونه لینک های شکسته را از نتایج گوگل پاک کنیم؟

برای انجام این کار، ابتدا نیاز دارید تا وبسایت خودرا در Google Webmasters Tool ثبت کنید، پس از ثبت وبسایت سراغ پاک کردن لینک 404 میرویم.
ابتدا روی گزینه Google Index از منوی سمت چپ کلیک کرده و سپس در لیست باز شده منوی کنار روی گزینه Remove URLs کلیک کنید.
پس از کلیک کردن برروی گزینه Remove URLs برروی دکمه Temporarily Hide کلیک کنید. در فیلد باز شده، آدرس صفحه ای را که میخواهید از نتایج جستجو پاک شود را وارد نمایید و سپس روی گزینه Continue کلیک کنید.

صفحات 404 چه مشکلاتی برای ما ایجاد میکند؟ اول از همه بهتر است برویم سراغ اینکه صفحات 404 چیست و اصلا چرا و چگونه و به چه دلیل به وجود می آید. متاسفانه در بعضی از سیستم های مدیریت محتوای قدیمی و به روز نشده
صفحات 404 چه مشکلاتی برای ما ایجاد میکند؟ اول از همه بهتر است برویم سراغ اینکه صفحات 404 چیست و اصلا چرا و چگونه و به چه دلیل به وجود می آید. متاسفانه در بعضی از سیستم های مدیریت محتوای قدیمی و به روز نشده
برچسب ها

پیام مختارنیا

پیام مختارنیا، مشاور استارت آپ، دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی درونگرا.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن