آموزش های ریزه میزه

چگونه فونت میتواند در سئو تاثیر گذار باشد؟

چگونه فونت میتواند در سئو تاثیر گذار باشد؟ آیا اصلا فونت میتواند در سئو تاثیر گذار باشد؟ پاسخ این سوالات را میشود هم با آره و هم با نه داد. همانطور که میدانید گوگل الگوریتم های خودش را لو نمیدهد و نمیگوید چه چیز هایی در سئو تاثیر گذار است و چه چیز هایی بد و اگر ما با این منطق بخواهیم جلو برویم به طور یقین نمیشود گفت که فونت تاثیر ندارد. اما قبلتر گوگل اعلام کرده بود که وب سایتتان را برای کاربر بهینه سازی کنید نه برای خزنده ها و ربات های گوگل.
فونت یکی از تاثیر گذار ترین فاکتور های محتوایی و خوانایی یک محصول, مطلب و یا حتی یک پست در شبکه های اجتماعی است. ما سعی داریم تا در این مقاله به شما ۴ روش بهتر کردن خوانایی یک محتوا را آموزش بدهیم.
قدم اول : اول محتوا را بنویسید!
این موضوعی است که بسیاری از وب مستران و مدیران وب سایت و یا حتی تولید کنندگان محتوا آن را جدی نمی گیرند ابتدا فونت را انتخاب میکنند و بعد محتوا را مینویسند. این نکته را فراموش نکنید که یک محتوای نا مناسب با بهترین فونت جهان هم محتوای نامناسبی است, پس اول محتوای خوبی تولید کنید.
قدم دوم : فونتی ساده انتخاب کنید
از قدیم گفته اند که زیبایی در سادگیست, فونت محتوایتان هرچه ساده تر و خوانا تر باشد بهتر است. از فونت های نامناسب که خوانایی را برای کاربر سخت میکنند استفاده نکنید. ابتدا خودتان را جای کاربر بگذارید و از خود این سوال را بپرسید ‘آیا کاربر میتواند محتوای من را به درستی بخواند؟’
قدم سوم : توازن را رعایت کنید
اگر قرار است در محتوای خود از دو فونت متفاوت استفاده کنید بهتر است این دو فونت شبیه به هم باشند و یا از یک دسته باشد مانند انتخاب دو فونت از سری فونت های Sans و یا انتخاب دو فونت از سری فونت های serif. با انجام این کار شما توازن محتوایی را حفظ کرده اید
قدم آخر : از خوانا بودن فونت اطمینان حاصل کنید!
به این موضوع کمی قبل تر هم اشاره کردم و این موضوع بسیار مهم است و دوباره تکرارش میکنم. اگر از فونت خوانایی استفاده نکنید کاربر بدون خواندن محتوای شما از وب سایتتان خارج میشود! بهتر است بدانید که گوگل تمام این موارد را متوجه می شود.

برچسب ها

پیام مختارنیا

پیام مختارنیا، مشاور استارت آپ، دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی درونگرا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن